A Szekszárdi Járási Ügyészég közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt emelt vádat egy 42 éves férfi ellen, aki azzal fenyegetőzött, hogy a cég székhelyét beméri, és drónokkal megtámadja.
A vádirat szerint a vádlott 2026. február 17-én, egy Tolna vármegyei községben lévő lakásán az asztali számítógépéről privát üzeneteket küldött az egyik szekszárdi székhelyű szolgáltató cég internetes közösségi oldalára. Az üzenetek fenyegető tartalmúak és a köznyugalom megzavarására alkalmasak voltak, azokat a vádlott nem konkrét személyhez intézte, hanem a szolgáltatónak és a szolgáltató alkalmazottainak címezve, félelemkeltés céljából küldte.
Az üzenetek lényege az volt, hogy a vádlott a cég székhelyét beméri és drónokkal megtámadja, azaz azt a látszatot keltette, hogy közveszéllyel járó esemény következhet be.
A fenyegető üzeneteket a szolgáltató telephelyén az egyik munkatárs nyitotta meg és olvasta el először.
A vádlott többszörösen büntetett előéletű, a bűncselekményt korábbi felfüggesztett fogházbüntetés próbaideje alatt követte el. Vele szemben a járási ügyészség fogházbüntetés kiszabását, a közügyektől eltiltását, a korábbi felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtásának elrendelését, és az elkövetéshez használt számítógép elkobzását indítványozta a Szekszárdi Járásbíróságnál.
Tolna Vármegyei Főügyészség








